Technologie informacyjne

Information technology

2017Z

Kod przedmiotu2421S2-TECHINF
Punkty ECTS 2
Typ zajęć Ćwiczenia komputerowe
Przedmioty wprowadzającebrak
Wymagania wstępneElementarna obsługa komputera z systemem operacyjnym Windows, obsługa przeglądarki internetowej, umiejętność korzystania z poczty e-mail.
Opis ćwiczeńOprogramowanie użytkowe: praca z edytorem tekstów, arkuszem kalkulacyjnym, tworzenie prezentacji multimedialnych. Korzystanie z przeglądarek, metody wyszukiwania informacji, pobieranie danych z Internetu, korzystanie z poczty elektronicznej. Konfiguracja połączenia internetowego. Korzystanie z systemów informacji prawnej.
Opis wykładów-
Cel kształceniaZapoznanie studentów z podstawami technologii informacyjnej. Kształtowanie umiejętności fachowego, zrozumiałego i celowego posługiwania się komputerem i podstawowym oprogramowaniem. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu umiejętności stosowania technologii informacyjnej w różnych obszarach kształcenia, jako środka do poszerzania i wzbogacania procesu uczenia się, a w przyszłości ułatwiającego wykonywanie pracy zawodowej.
Literatura podstawowa1) Waldemar Węglarz, Word 2010. Praktyczny kurs, Wydawnictwo Naukowe PWN, 2012
Literatura uzupełniająca1) Wierczyński Grzegorz, Wiewiórkowski Wojciech Rafał , Informatyka prawnicza: nowoczesne technologie informacyjne w pracy prawników i administracji publicznej , Wolters Kluwer Polska , 2016
Uwagi-